2015. 09. 19.

A migráció mozgatói és a menekült kérelem

A migráció szervezett, irányított - mindezt az Európát tönkretevő liberálisok, a pénz oligarchia megvásárolt emberei közömbösen nézik. 

1815. június 15-én a waterlooi csata után Napóleont a nagy hatalmak száműzik. A pénz oligarchia megveti lábát és berendezkedik Angliában, Franciaországban, Itáliában, Németországban és Ausztriában.

1915. április 26-án Olaszország aláírta a Londoni egyezményt a Hármas Antanttal, majd május 24-én belépett az első világháborúba. A háború után Trianonnal a pénz oligarchia ismét aratott.

2015. januárjára előidézték a Közel-Kelet 6 fegyveres válságövezetét: Szíriát, Irakot, Kurdisztánt, Afganisztánt, Gázát és Jement.
2015-re a Közel-Kelet és Afrika nagy része egy számtalan háborútól és terrorista-fenyegetéstől sújtott, túlnépesedett és elszegényedő területté változott, ahol már gyakorlatilag nem folytatható emberhez méltó élet. A pénz oligarchia ezzel elindította a migrációt és most a migránsok által akarja Európát, a kereszténységet leteperni... "Felvásároljuk... " - ez a program!
Nézzük az adatok tükrében Magyarország áldozatát:
**
Több mint 210 ezer menedékkérő érkezett az EU-ba 2015 második negyedévében - közölte az Eurostat. Magyarországon adták be a második legtöbb menedékkérelmet Németország után. Az egymillió lakosra jutó menedékkérőket tekintve viszont vezetjük a listát.


 Idén április és június között 213 200, első ízben menedékkérelmet benyújtó migráns kért védelmet az EU-ban, ami az előző negyedévhez képest 15, az előző évihez képest 85 százalékos ugrást jelent. A legnagyobb mértékben a szíriaiaké és az afgánoké emelkedett: 44 ezer, illetve 27 ezer ilyen kérelmet regisztráltak, ez a második negyedévben benyújtott menedékkérelmeknek a harmadát teszi ki. A koszovóiak - akik az első negyedévben a legtöbb menedékkérelmet adták be - száma az első negyedéves közel 50 ezerről 10 ezer környékére esett a második negyedévben.

A második negyedévben a legtöbb menedékkérelmet Németországban regisztrálták (80,9 ezer), ami az EU-ban az első ízben beadott kérelmeknek a 38 százaléka. Ezt Magyarország követi 32,7 ezerrel, ami 15 százalékos arányt jelent, majd Ausztria következik 17,4 ezerrel, ami a kérelmek 8 százalékát jelenti. Franciaországra és Svédországra a menedékkérelmek 7 százaléka jutott a második negyedévben, ami 14 700 illetve 14 300 kérelmet jelent.
Az első negyedévhez hasonlítva a beadott menedékkérelmek száma legjelentősebben Hollandiában (159 százalékkal), Lettországban (123 százalékkal), Ausztriában (79 százalékkal), Finnországban (67 százalékkal) és Dániában (66 százalékkal) ugrott meg.
Magyarország az élen
A lakosságra vetítve a legtöbb menedékkérelem a negyedévben Magyarországon volt, itt egymillió lakosra 3317 menedékkérő jutott - míg Ausztriában 2026, Svédországban 1467, Németországban pedig 997.
Ezzel szemben a legkevesebb menedékkérelem Szlovákiában jutott egymillió lakosra, ez mindössze 5 főt jelentett. Ez a szám Horvátországban 6, Romániában 19, Szlovéniában 20, Litvániában 21, Portugáliában 24, Csehországban pedig 26 fő volt. Az egész EU-t tekintve egymillió lakosra 420 menedékkérő jutott.

Minden ötödik szíriai
A legtöbb menedékkérő - 44 ezer, azaz a kérelmezők 21 százaléka - 2015 második negyedévében szíriai állampolgár volt. Ebből Németországban 16 300-at, Magyarországon 8400-at, Ausztriában 5300-at, míg Svédországban 3900-at regisztrálták.. A második negyedévben a menedékkérők között 10 tagállamban volt a legtöbb a szíriai kérelmező.
Forrás: Eurostat
A nagyobb képért kattintson!
A szíriaiak után az afgánok közül került ki a legtöbb kérelmet benyújtó 27 ezer fővel a negyedévben. Ennek több mint a fele, 13 600-an Magyarországon adták be a kérelmüket.
A harmadik legnagyobb csoport Albániából érkezett, ez a jelentkezők 8 százalékát, azaz 17 700 főt jelentett. Az albánok 90 százaléka (15 400 fő) Németországban folyamodott menedékkérelemért.

Mintegy 600 ezer kérelmet még nem bíráltak el
Idén június végén a még el nem bírált kérelmek száma 592 ezer körül állt. (Egy éve ez a szám 365 ezer volt.) Messze a legtöbb, 305 800 darab Németországban volt - ez az összes EU-s kérelem 52 százaléka, Svédország 56 ezer (9 százalék) függőben lévő kérelemmel a második helyen állt. Olaszországban 48 300-an, Franciaországban 36 100-an, az Egyesült Királyságban 29 400-an, Görögországban 29 200-an vártak a menedékkérelmük elbírálására.

napi.hu



Imádkozzunk népünkért
Mindenható örök Atya, a Te kezedben van az emberek sorsa és Te szabod meg a népek jogait: tekints kegyesen reánk, akiknek jövőjét és boldogságát első szent királyunk a te Szent Fiad édesanyjának,  a mi Nagyasszonyunknak kezébe tette le.
Tekints reánk, válságos időket élő népedre  és áraszd ránk Szentlelkedet, hogy segítségével mindnyájan meglássuk az igazság útját, építsük nemzetünk egységét és szolgáljuk javát.
Adj, Urunk, vezetőinknek kellő bölcsességet és elszánt, erős akaratot, hogy a te szíved szándéka szerint előmozdítsák a szociális igazságosságot és az emberhez méltó életet.
Világosíts meg és támogass minket, hogy szentjeink és nagyjaink példája nyomán felelősséget érezzünk szülőföldünkért és a szükséget szenvedőkért. 
Kérünk, áldd meg mindennapi fáradozásunkat, hogy az a Te dicsőségedre és ami boldogulásunkra váljék.
Magyarok Nagyasszonya Csíksomlyói Boldogasszony, Szent Mihály arkangyal, Szent István király, Szent László király -  könyörögjetek érettünk a mi Urunk, Jézus Krisztusnál. Ámen.

Csíkszereda, 18/2012. sz. egyházi jóváhagyással
 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése