2014. 04. 12.

Megvan a kétharmad, kormányozhat a Fidesz-KDNP

Bár még az óvások elbírálása hátra van, és a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csak ezt követően hirdetheti ki a végleges eredményt, gyakorlatilag eldőlt, hogy a Fidesz–KDNP pártszövetség kétharmados többséget szerzett a múlt vasárnapi országgyűlési választáson.
valasztasok_szavazatszamlalas_mti_b 
Kibontják a budapesti 15-ös választókerület országgyűlési képviselőjelöltjeire a külképviseleteken és az átjelentkezéssel leadott szavazatokat tartalmazó dobozt a XVIII. kerületi önkormányzat épületében 2014. április 12-én. MTI Fotó: Bruzák Noémi
Ez annak tudható be, hogy az MTI tudósítójának helyszíni jelentése szerint Kucsák László, a Fidesz-KDNP jelöltje nyerte el a budapesti 15-ös választókerület országgyűlési képviselői mandátumát.
A külképviseleteken és az átjelentkezéssel szavazók voksait szombaton keverte be a szavazatszámláló bizottság a választókerület 34. számú szavazókörének voksai közé, amelyeket április 6-án nem számoltak össze.
A szavazatszámláló bizottság összesítése szerint a Fidesz-KDNP-s Kucsák Lászlóra 546-an, míg Kunhalmi Ágnesre, a baloldali összefogás jelöltjére 508-an szavaztak a most felbontott urnák összeszámlált szavazatai alapján.
Ez azt jelenti, hogy – mivel a csaknem 98,7 százalékos feldolgozottság alapján a két legtöbb szavazatot kapó jelölt közötti különbség 22 volt a Fidesz-KDNP-s jelölt javára – Kucsák kaphatja a mandátumot. Ez volt az a választókerület, ahol a vasárnapi szavazáson a legszorosabb verseny alakult ki.
valasztasok_szavazatszamlalas2_mti_b
Kucsák győzelmével gyakorlatilag eldőlt, hogy a Fidesz–KDNP-nek 133 mandátuma és kétharmados többsége lesz a következő a ciklusban a magyar Országgyűlésben.
Kormánypárti jelölt, Szatmáry Kristóf nyert Budapest 13. választókerületében is a szombati végleges szavazatszámlálás szerint, a 12-es választókerületben a szintén fideszes László Tamás szerzett egyéni mandátumot, míg a 17. választókerületben Dr. Szabó Szabolcsnak, az MSZP-EGYÜTT-DK-PM-MLP képviselőjelöltjének sikerült győznie.
Amint valamennyi szavazókörben megállapították a szavazóköri eredményt, az egyéni választókerületi választási bizottságok megállapítják – várhatóan még szintén szombaton – az egyéni választókerületi voksolás nem jogerős eredményét, de ezek ellen jogorvoslattal lehet élni a Nemzeti Választási Bizottságnál. Ha valamennyi jogorvoslat lezár

székelyhon.ro

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése