„A Romániai Magyar Demokrata Szövetség tiltakozik az ellen, hogy Marosvásárhelyen a csendőrség 84 magyar embert bírságolt meg azután, hogy békés, incidensektől mentes szabadságnapi felvonuláson vett részt, mindeközben Kolozsváron a csendőrség olyan illegálisnak nevezett zászló eltávolítását követelte a békésen felvonuló március 15-i tömegből, amely hivatalosan is elfogadott szimbólum Romániában" – áll a Kelemen Hunor által aláírt állásfoglalásban.
Az RMDSZ elnöke szerint a szabadságjogokat sértő intézményi túlkapások folytán még inkább csökken a magyar közösség amúgy is megingott biztonságérzete.
Az RMDSZ elnöke mindkét esetben kérte a hatóságokat: indokolják meg az eljárásaikat. Úgy vélte, az alaptalan szankciók kirovása ellentmond a jogállamiság elveinek.
„A romániai magyarság nem olyan országban akar élni, ahol folyamatosan megfélemlítik!" – áll Kelemen Hunor csütörtöki állásfoglalásában.
Ugyancsak csütörtökön az egyik közösségi portálon publikált fényképpel és bejegyzéssel tudatta Horváth Anna, Kolozsvár alpolgármestere, hogy az Erdély-zászló elleni kolozsvári rendőrségi fellépés elleni tiltakozásul hivatalában kitűzte Erdély zászlaját.
A román csendőrség csütörtökön közleményben tudatta, hogy nyolcvannégy embert bírságoltak meg összesen 70 800 lej (4,95 millió forint) értékben a székely szabadság napi marosvásárhelyi megemlékezés és tüntetés után. A csendőrség szóvivője megerősítette a székely szabadság napja estéjén az MTI-nek adott nyilatkozatát, mely szerint az esemény rendbontás nélkül fejeződött be. Hozzátette: a nagy számban kirótt bírság annak a következménye, hogy a hatóság álláspontja szerint a résztvevők engedély nélkül vonultak a főtérre a prefektusi hivatal elé.
A román rendőrség március 15-én igazoltatta, és a zászlók bevonására kötelezte a kolozsvári ünnepi felvonulásnak azokat a résztvevőit, akik Erdély-zászlóval vonultak.
MTI
erdély.ma
Lehet tiltakozni és erőteljesen elitélni a fent megtörtént eseteket, és fel lehet szólitani erdély nagyvárosait, hogy hagyják abba a magyarellenes intézkedéseket, de ezt sajnos csak a magyar sajtót olvasó, magyar emberekig jut el, és egy a magyarságért kiálló kampanyfogásnak tűnik. Addig amig nem jelenik meg a sajtóban, a fent emlitett esetekről egy eljárás elinditása (hivatali és hatalmi visszaélés a rendőrség, csendőrség alkalmazottjai részéről) és az, az mellett való kiállás bizonyitása/bizonyitéka, addig a magyar ember csak kampányértekezletnek fogja tekinteni a közzétett nyilatkozatot.
VálaszTörlésAz elmúlt évben nagyon sok településen, a "Községháza" feliratot vagy per folyamán eltávolíttatták a román hatóságok, vagy félelemből eltávolíttatta maga a polgármester, hogy ne kerüljön a román hatóság látókörébe. Jobban és sokkal erősebben ki kell állni a székely/magyar érdekért, érezze a székely nép, hogy kiállhat az igazáért és nemzete megmaradásáért.