2014. 10. 24.

Október 23-i megemlékezés a Gloria Victis szobornál 2014.



Imádságos megemlékező Testvéreim!
Minden év október 23-án mély tisztelettel emlékezünk az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc résztvevőire és mártírjaira. A II. világháborút követő években a szovjetek által megszállt nemzetek fiai reménykedtek a szabadságban, mind a magyarok, mind az osztrákok. 1948-ig az osztrákok három évig elviselték az orosz uralmat, és azt akarták, hogy a szovjet csapatok hagyják el az országot. Pater Petrus ferences pap rózsafüzér hadjáratot hirdetett a szovjetek ellen. Kérte, hogy az osztrákok 10%-a , 700.000 ember imádkozza naponta a rózsafüzért. Ennyi ember jelentkezett is. Hét éven át kitartóan imádkoztak, és 1955. május 13-án, a fatimai jelenés évfordulóján a szovjet csapatok egyszerűen elhagyták az országot. Ez a tény még jobban fellelkesítette a szabadságszerető magyar népet, és 1956. október 23-án kimondta: Le a zsarnoksággal! Elég volt!
Ám a nyugati hatalmak elárulták Magyarországot. Az USA, Nagy-Britannia és Franciaország biztosították a szovjet politikai vezetést arról, hogy nem nyújtanak segítséget az új magyar kormánynak. A szovjet csapatok november 4-én hadüzenet nélkül háborút indítottak Magyarország ellen. Az aránytalan túlerővel szemben egyedül maradt Magyarország több napon át folytatott hősi szabadságharca november 11-én végképp elbukott. 25.000 ember életét áldozta, negyedmillió polgár pedig külföldre menekült. Az eltiport szabadságharcot brutális megtorlás követte, s a zsarnok bosszúja kiterjedt a Kárpát-medencére.
Ahogy a nóta mondja: Jegenyefák nem nőnek az égig. A kommunista diktatúra sem tart örökké. Így érkezett el az 1989-es fordulat, vasfüggöny-vágás Közép-Kelet Európában. Majd 1991. június 19-én Csapnál az utolsó szovjet katona,Viktor Silov altábornagy elhagyta az országot. A nép által óhajtott eredményeket az elkövetkező évtized sem hozta meg, mert egy láthatatlan politikai és gazdasági hatalom, a pénzoligarchia már kinyújtotta fojtogató karjait. Magyarország kormányának a pénzvilág gyarmatosítóival kellett farkas szemet néznie. 2010. június 10-én Orbán Viktor miniszterelnök bejelentette a kormány 29 pontos gazdasági akciótervét a Magyar gazdaság talpra állítására, amely terv a banki különadó bevezetését is tartalmazta. Azóta a nemzetközi pénzoligarchia nyílt támadása folyik Magyarország ellen, az EU Parlamenten, a pénzintézeteken és az Egyesült Államok elnökén keresztül egészen a „fekete listáig”. Azóta politikai és gazdasági szabadságharcot vívunk, melyben népünk többsége az idén is háromszor megerősítette a nemzetegyesítő Orbán-kormányt. Biztató, hogy e küzdelemben van támaszunk, Ferenc pápa. A Szentatya október 16-i, José Graziano da Silának, a FAO főigazgatójának címzett üzenetében elítéli a nyereség istene nevében elkövetett spekulációkat, és hangsúlyozza: ahhoz, hogy leküzdjék az éhséget a világban, meg kell változtatni a fejlesztési politikákat és a piaci szabályokat. „Meddig fogjuk még védeni azokat a termelési és fogyasztási rendszereket, amelyek a világ lakosságának nagy részétől megtagadják még a gazdagok asztaláról lehulló morzsákat is?” – tette fel a kérdést Ferenc pápa a szegénység világnapján. Majd így folytatta üzenetét: „Elérkezett az ideje annak, hogy ne a piac alakulására, hanem a személyekre és közösségekre gondoljunk elsősorban. Meg kellene változtatni a munkáról, a gazdasági tevékenység célkitűzéséről, az élelmiszer-termelésről és a környezetvédelemről alkotott nézeteinket is. Ez talán az egyetlen lehetőség arra, hogy valóban békés jövőt építsünk, amelyet azonban ma az élelmezési bizonytalanság fenyeget.”
Emlékező Testvéreim!
1956 üzenete, hogy becsületes és kitartó munkánk, valamint mindennapi imádságunk által segítsük a magyarság felemelkedését szolgáló magyar kormányt. 
Amikor az 1956-os hősök és mártírok tiszteletére emelt Gloria Victis emlékjelnél összejövünk, megvalljuk, hogy ők közénk tartoznak, közösségünk vagy családjaink tagjai voltak, akiknek nem jutott szemfedő, nem jelölte sírjukat kereszt, nem állt ott imádkozva hitves, gyermek vagy szülő.
E jelet Csíkszereda azért állította, hogy akik erre járnak, gondoljanak az 1956-os hősökre és mártírokra, és legyen egy hely, ahol meggyújtsuk az emlékezés mécsesét, elhelyezzük a tisztelet virágait és imádkozzunk. Szentjeink és vértanúink közbenjárására nyerjünk erőt, hogy ellenségeink cselvetései között szilárdan tudjunk helytállni. Szent jel számunkra, amely a magyar ’56-osok áldozatára emlékeztet, ugyanakkor felszólít a szabadság tiszteletére, a haza és a család szeretetére, a békére, és egymás megbecsülésére.
Imádságos megemlékezésre jöttünk. Most imádkozzunk mindazokért, akiknek sírját jelképezi ez az emlékjel, hogy Urunk, Istenünk fogadja be őket az örök béke honába és támassza fel az utolsó napon.  
És imádkozzunk a magyar népért: Mindenható örök Atya, a Te kezedben van az emberek sorsa és Te szabod meg a népek jogait: tekints kegyesen reánk, akiknek jövőjét és boldogságát első szent királyunk a te Szent Fiad édesanyjának,  a mi Nagyasszonyunknak kezébe tette le.
Tekints reánk, válságos időket élő népedre, és áraszd ránk Szentlelkedet, hogy segítségével mindnyájan meglássuk az igazság útját, építsük nemzetünk egységét és szolgáljuk javát.
Adj, Urunk, vezetőinknek kellő bölcsességet és elszánt, erős akaratot, hogy a te szíved szándéka szerint előmozdítsák a szociális igazságosságot és az emberhez méltó életet.
Világosíts meg és támogass minket, hogy szentjeink és nagyjaink példája nyomán felelősséget érezzünk szülőföldünkért és a szükséget szenvedőkért. Kérünk, áldd meg mindennapi fáradozásunkat, hogy az a Te dicsőségedre és ami boldogulásunkra váljék.
Magyarok Nagyasszonya Csíksomlyói Boldogasszony, Szent Mihály arkangyal, Szent István király, Szent László király -  könyörögjetek érettünk a mi Urunk, Jézus Krisztusnál. Ámen.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése