Kelemen részvétnyilvánításban búcsúzott a 75 éves korában elhunyt Cseresznyés Páltól, akit pénteken (2016.01.15.) helyeztek örök nyugalomra Marosvásárhelyen. Temetésén azonban nem tették tiszteletüket politikusok.
Az 1990. márciusi marosvásárhelyi véres összetűzések – amelyeket a magyarok pogromként emlegetnek – azt követően robbantak ki, hogy a jogaikat békésen követelő magyar tüntetőkre Marosvásárhely környező falvaiból beszállított és felfegyverzett románok támadtak rá.
Kelemen Hunor „1990 véres márciusa" szimbolikus személyiségének nevezte Cseresznyés Pált, akit többször meghurcoltak. „Tisztelettel hajtunk fejet szenvedései és bátor helytállása előtt" – olvasható az RMDSZ részvétnyilvánításában. A szövetségi elnök kifejtette, Cseresznyés Pál halálával arra is emlékezni kell, hogy a román igazságszolgáltatás 26 éve tartozik neki és a romániai magyar közösségnek a marosvásárhelyi történésékre vonatkozó igazság feltárásával.
Hiányolta a politikusokat Kincses Előd
Éles bírálattal illette az erdélyi magyar pártok képviselőit Kincses Előd marosvásárhelyi ügyvéd, amiért egyetlen magyar politikus sem vett részt Cseresznyés Pál temetésén.
„Igencsak elszomorító és felháborító, hogy a román igazságszolgáltatás áldozata és a magyarság mártírja, Cseresznyés Pál temetésén a marosvásárhelyi, Maros megyei RMDSZ-szenátorok, parlamenti képviselők, tisztségviselők nem adták meg a végtisztességet, a temetésen nem vettek részt. Távolmaradásuk Kelemen Hunor közleménye ismeretében még inkább furcsállható" – fogalmazott lapunknak a marosvásárhelyi ügyvéd.
Rámutatott, úgy tűnik, hogy a rossz példa ragadós, hiszen az RMDSZ politikusaihoz hasonlóan a Magyar Polgári Párt (MPP) és az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) tisztségviselői sem jelentek meg a temetési szertartáson – írja a kronika.ro.
erdély ma
Adj, Uram, örök nyugodalmat neki!
És az örök világosság fényeskedjék neki!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése